Si tu poti fi Mos Craciun

Pentru al doilea an, elevii claselor IX-XII de la Liceul Teoretic ”Petru Maior” Ocna Mureș au simțit că „dar din dar se face bucurie”, astfel aceștia au strâns în perioada 1-5 decembrie pentru colegii lor mai mici  (din clasa pregătitoare, clasele I, si a II-a) fructe, dulciuri, jucării și rechizite.

            Organizată de Consiliul Școlar al Elevilor Liceului Teoretic ”Petru Maior” Ocna Mureș, activitatea a avut ca rezultat 120 de pachete care au adus zâmbete pe chipurile celor mici. Prin această activitate am sădit dorința de a dărui și am învățat că nimic nu se compară cu fericirea de chipul unui copil care îl așteaptă cuminte pe Moș Crăciun.

            Dorim să împărtășim cu dumneavoastră momentele de neuitat pe care le-am trăit !

Consiliul Școlar al Elevilor Liceului Teoretic ”Petru Maior” Ocna Mureș