SERBAREA DE CRĂCIUN A LICEULUI TEORETIC „PETRU MAIOR” OCNA MUREȘ

În după-amiaza zilei de 16 decembrie, începând cu orele 16:00, la Casa de Cultură „Ion Sângereanu” Ocna Mureș s-a desfășurat, sub atenta îndrumare a domnilor profesori, serbarea de Crăciun.

 Devenită tradiție în urmă cu multe generații, această întâlnire a elevilor, profesorilor , părinților și a altor personalități ale orașului, a reușit, și în acest an, să ne conducă pașii spre lumea magică a sărbătorilor de iarnă. Presărată cu scenete, colinde și multe alte momente pregătite de elevi conștiincioși, activitatea și-a atins obiectivul: spiritul Crăciunului a ajuns in inima fiecăruia, făcându-i să uite preț de câteva ore de cotidian, să își lase sufletul învăluit de înțelegere, bucurie și empatie.  

Colectivul Liceului Teoretic ”Petru Maior” Ocna Mureș vă urează sărbători luminate alături de cei dragi !