Clasa lui Moş Crăciun

De 4 ani, la Liceul Teoretic “Petru Maior” Ocna Mureş elevii participă la concursul “Clasa lui Moş Crăciun” organizat în această perioadă a anului. Aceştia aranjează şi decorează sălile de clasă în spiritul sărbătorilor de iarnă dând dovadă de  creativitate, spirit de echipă şi implicare.

În fiecare an există o competiţie acerbă între clase care îi motivează din ce în ce mai mult, crescând astfel calitatea momentelor create. Elevii pe lângă decorare prezintă juriului şi momente artistice care îmbină tradiţia colindelor şi obiceiurilor româneşti cu viziunea proprie adaptată vârstei şi lumii actuale.

Îi felicităm din tot suflteul pentru munca depusă şi emoţia transmisă!

Vă dorim sărbători luminate alături de cei dragi !

Dorim să împărtăşim cu dumneavoastră imaginile surprinse în timpul jurizării .