Clasa lui Mos Craciun 2014

Aflată la cea de-a V-a ediție, activitatea intitulată „Clasa lui Moș Crăciun” organizată de Consiliul Școlar al Elevilor Liceului Teoretic ”Petru Maior” Ocna Mureș este una dintre cele mai așteptate activități atât de elevi, care își aranjează şi decorează sălile de clasă în spiritul sărbătorilor de iarnă dând dovadă de  creativitate, spirit de echipă şi implicare, cât și de dascălii deveniți „jurați”.

În fiecare an există o competiţie acerbă între clase care îi motivează din ce în ce mai mult, crescând astfel calitatea momentelor create. Elevii pe lângă decorare prezintă juriului şi momente artistice care îmbină tradiţia colindelor şi obiceiurilor româneşti cu viziunea proprie adaptată vârstei şi lumii actuale. Dorim să împărtășim cu dumneavoastră imaginile surprinse în timpul jurizării.

            Îi felicităm din suflet pe toți cei care au pus suflet și au ajutat liceul să îmbrace straie de sărbătoare!

Vineri, 12 decembrie 2014