Atelier de film

De pe băncile Liceului Teoretic “Petru Maior” ajunge în spatele camerei de filmat la Facultatea de Teatru și Televiziune Cluj. Mai face opriri pe la Teatrul Național Cluj-Napoca, Create.Arte.Enjoy, Reactor Cluj, etc. Nu,nu e un scenariu de film. Este scenariul vietii unui tânăr regizor. Bogdan Botaș, căci despre el este vorba, ne va împărtăși din experiența sa legată de film și regie într-un atelier interactiv. Evenimentul va fi găzduit de Liceul Teoretic “Petru Maior”, școala unde Bogdan și-a petrecut opt ani din viață și unde și-a descoperit pasiunea pentru film.

 Vă așteptăm luni, 12 februarie, de la ora 12 la Centrul de Documentare și Informare pentru a-l însoți pe Bogdan pe drumul parcurs de un regizor de la o idee până la un film. Intrarea este liberă, singura indicație de care trebuie să țineți cont este următoarea : “Zâmbiți, se filmează”!