Cine are carte, are parte...de recompense!

Acest proverb s-a dovedit a fi cât se poate de adevărat în cazul elevei  Mirea Anda, elevă în clasa a XI-a la Liceul Teoretic “Petru Maior” Ocna Mureș.

Citeşte mai departe: Cine are carte, are parte...de recompense!

Atelier de film

De pe băncile Liceului Teoretic “Petru Maior” ajunge în spatele camerei de filmat la Facultatea de Teatru și Televiziune Cluj. Mai face opriri pe la Teatrul Național Cluj-Napoca, Create.Arte.Enjoy, Reactor Cluj, etc. Nu,nu e un scenariu de film. Este scenariul vietii unui tânăr regizor. Bogdan Botaș, căci despre el este vorba, ne va împărtăși din experiența sa legată de film și regie într-un atelier interactiv. Evenimentul va fi găzduit de Liceul Teoretic “Petru Maior”, școala unde Bogdan și-a petrecut opt ani din viață și unde și-a descoperit pasiunea pentru film.

Citeşte mai departe: Atelier de film