Copilăria unește Romania!

Ziua de 1 Decembrie a fost sărbătorită prin spectacolul Copilăria unește Romania!, desfășurat vineri, 29.11.2019 la Casa de Cultură a Sindicatelor din Alba Iulia, spectacol organizat de Inspectoratul Școlar Județean Alba.

Liceul Teoretic "Petru Maior" Ocna Mureș a fost reprezentat la acest spectacol de un grup de elevi, sub îndrumarea dnei prof. Mihaiela Hosu, care a transmis următorul mesaj: România înseamnă Unitate, Diversitate și Comuniune etnică! Diversitatea popoarelor implică coabitare bazată pe dialog, pe respect și înțelegere reciprocă, motiv pentru care elevii de la LTPM și-au dat mâna prietenește într-o paradă a costumelor diferitelor popoare, pe ritmul unui imn interpretat de eleva Georgiana Vesa.

Citeşte mai departe: Copilăria unește Romania!

Notă cu privire la completarea perioadelor de desfasurare a examenelor de corigenta pe anul scolar 2018-2019

Vezi document